Sol Gathering

11/9 - 15/9

Beskydy

S radostí Vás zveme na třetí ročník naší oblíbené akce - SOL Gathering.

Toto setkání vytváří bezpečný prostor pro každého, kdo chce zažít sílu bytí bez omezení, bytí v souladu s přírodou v prostředí, které harmonizuje na všech úrovních.

Během pěti transformačních dnů se zaměříme na propojení s naším vnitřním světem prostřednictvím pohybu, přírodních medicín, tvůrčích aktivit a společných zážitků.

V programu ani letos nebude chybět jóga, TRE, extatický tanec, kakaová ceremonie, meditace, oheň a mnoho dalšího. Našim záměrem je kultivovat svobodnou vůli a přitom léčit tělo, mysl a duši.

O SOL: Rise up your inner fire, and cultivate your growth.

Sol Gathering navazuje na akce Free will. Kdy našim záměrem je vytvořit bezpečný prostor, aby každý mohl prožít sílu svobodného a přítomného bytí. A tak se každý může projevit tak, jak cítí a jak uzná za své, s ohledem na skupinu.


Snesitelná lehkost bytí se nabízí každému, kdo má odvahu se odpoutat od známého a zkoumat svůj vnitřní svět.

V souladu s rytmy přírody, vytváříme prostor na prozkoumání bytí. Prostor, který nám umožňuje zažít svobodnou vůli bez omezení.

Během Sol retreatu posílíme spojení s vnitřním světem pomocí různých aktivit, přírodních medicín, tvoření a sdílení komunitního bytí.

V Beskydech, srdci Evropy, spojujeme odlišné kultury a oživujeme jejich tradice jako je například kakaový obřad, kambo nebo extatický prožitek skrze pohyb.

Pětidenní setkání, kdy součást programu bude jóga, Trauma Release Exercise, extatický tanec, cacao ceremoon, sound healing, procházka na Lysou horu a mnoho dalšího.

Adéla - Yoga, Trauma Release Exercise (TRE)

Jejím tématem je využití mindfulness pro léčení, hledá cesty, jak žít život v pravdě a uvolnění. Praktiky, které předává jsou jóga, meditace a TRE neboli Trauma and Stress Release Exercise. TRE je metoda, která pracuje s mechanismem samovolného uvolňování napětí ze svalů, což přináší klid a uvolnění. Adéla jezdí do Indie, kde našla inspiraci v horách, v tichu, v samotě a v Buddhismu.


Jakub - práce s tělem, hudba

Krásná je pro mě místem radosti, lásky, klidu a porozumění. Každá chvíle zde strávená je léčivým momentem, který probouzí chuť do života a dobro v každém z nás. V rámci našeho společného pobytu vám rád budu hudebním doprovodem a oporou v každé situaci. S melodií kytar a v rytmech bubnů si zazpíváme medicínské písně a mantry různých kultur a jazyků. Jako fyzioterapeut se též zabývám vědomým pohybem a prací s tělem, o které spolu budeme pečovat.


Maisha - tanec, hudba, Kakao

Tělo je zrcadlo našeho vědomí a tedy skrze ně se můžeme dostat do našeho nevědomí. Skrze kůži, svaly a kosti můžeme procítit sami sebe i ostatní. Tanec je hra mezi tělem a prostorem, mezi tím, kým jsme a tím, kým bychom chtěli být. Pro mě Free Will je právě o tomhle, hrát si s vnějším a vnitřním světem, propojovat naše vědomí a nevědomí a vytvořit prostor pro kreativní energii, která existuje v každém z nás.

Scarlett - vaření a zdravá strava

Můj způsob vaření je postavený hlavně na rostlinné, vyvážené stravě. Vařím pro lidi s radostí a péčí a snažím se ukazovat lidem, jak pestrá může rostlinná strava být, a že hrát si s jídlem je dovoleno! Při vaření se snažím o zero-waste přístup a preferuji lokální a sezónní suroviny.

Sol tým

místo konání

Setkání se uskuteční na Krásné v Beskydech. Krásná je komunitní chata, kde usilujeme o to, aby se každý cítil jako doma. Hned po vkročení se tak ocitnete přímo v kuchyni, čas trávíme ve velké místnosti s krbem a výhledem do okolní krajiny. Spíme ve společném podkrovním pokoji na matracích.

Krásná se nachází na samotě uprostřed beskydských lesů pod Lysou horou. Je to ideální místo pro odpočinek a načerpání nové energie. Koupel v ledové řece nebo procházka lesem vám umožní splynout s přírodou.

přespání

V prostoru jsou k dispozici polštáře a karimatky. Na spaní jsou k dispozici matrace a prostěradla. S sebou spacák a ručník.

strava

Bude o vás postaráno od rána do večera, od snídaně do večeře, a to ve velkém stylu. Těšte se na veganskou stravu, a to ne ledajakou. Jídlo je totiž náš koníček. Můžete tak očekávat pochoutky inspirované sezónností, které si doma jen tak neuděláte.

cesta

Z Prahy: autem: cca 4 h, vlakem 4:30 h (Praha -> Ostrava hl. nádraží, Ostrava -> Frýdlant nad Ostravicí).

Z Brna: autem: cca 2 h, vlakem 3 h (Brno -> Ostrava hl. nádraží, Ostrava -> Frýdlant nad Ostravicí).

Ve Frýdlantu nad Ostravicí vás vyzvedneme na nádraží ve stanovený čas a pro přihlášené vytvoříme prostor pro sdílení jízdy autem. Parkování je pod chatou.

Praktické informace:

kdy: 11.-15.9.2024

kde: Krásná 16, Beskydy

cena: (v ceně je jídlo 3x denně, spaní, všechny aktivity a medicíny)

-> Early bird do 31.7. - 4.800 Kč, následně 5.200 Kč

-> kambo zvlášť 1000,-

Pro rezervaci míst je potřeba vyplnit následující dotazník. Následně se vám ozveme...

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe-dhQTbeC3UxqLwKw8-6dINF8BNmRvgk-IsFv6uJEeNE31IA/viewform?usp=sf_link

kontakt: solfreewill@gmail.com